Areopag 2006  Rodzina i Ojczyzna

W tym roku kwestujemy na rzecz dzieła Wspólnoty Chleb Życia,
której w Polsce przełożoną jest s. Małgorzata Chmielewska

Wspólnota Chleb Życia powstała we Francji trzydzieści lat temu. Służy na całym świecie ubogim, dzieciom i potrzebującym wsparcia, dzieląc z nimi życie i torując drogę do osobistego spotkania z Jezusem.

- Droga, którą idziemy, jest stroma, tak jak trudne są wezwania Błogosławieństw - mówi s. Małgorzata Chmielewska, przełożona polskiej Wspólnoty Chleb Życia. - Jednak dzisiaj nie wybrałabym innej, bośmy się, co prawda, nieźle na niej utrudzili, ale także nieźle ubawili, jak modliła się z wdzięcznością jedna z moich sióstr w trakcie swoich ostatecznych przyrzeczeń składanych we Wspólnocie.

Areopagici kwestować będą w tym roku na rzecz funduszu stypendialnego dla ubogich dzieci z obszarów wiejskich Kielecczyzny, który uruchomiła Wspólnota Chleb Życia. Nierzadko 50 czy 100 zł miesięcznie decyduje o tym, czy gimnazjalista będzie kontynuował naukę w szkole średniej, czy po maturze w prowincjonalnym liceum odważy się pójść na studia.

- Nasze dzieci i młodzież zasługują na wielki szacunek. Mimo ogromnie trudnych warunków materialnych i rodzinnych z uporem dążą do zdobycia wiedzy. Jednak bez naszej pomocy poprzeczka może być za wysoko - przekonuje s. Małgorzata Chmielewska. - Proszę: nie zostawiajmy ich samych.

www.chlebzycia.win.pl

Festyn żebraczy
Plac przy Bazylice Mariackiej w Gdańsku
11 listopada 2006, sobota, godz. 13.30

Ulice wokół kościoła św. Jana w Gdańsku
12 listopada 2006, niedziela, godz. 13.30